Choroby serca. Diagnostyka i leczenieProblemy z prawidłowym funkcjonowaniem serca zaczynają spotykać coraz większą rzeszę osób. Co gorsza, pierwsze niepokojące objawy zauważalne są u młodych osób. Jest kilka przyczyn, które mają spory wpływ na taki stan rzeczy. Zła dieta dająca efekty w postaci nadwagi jest jednym z głównych prowodyrów złego funkcjonowania naszego serca. Negatywny wpływ na serce ma też życie w stresie a także brak ruchu. Należy pamiętać o tym, ażeby nie zaniedbywać swojej kondycji. Bycie w formie pozwoli na poprawę nie tylko naszego appearance, ale też wpłynie bardzo dobrze na stan ogólnego zdrowia.

Choroby dotykające nasze serca przybierają rozmazie formy. Jedną z najczęściej spotykanych jest migotanie przedsionków. Z taką dolegliwością można sobie w obecnej dobie poradzić w sposób dość prosty oraz efektywny. W przypadku migotania wykonywany jest zabieg nazywany ablacją. W podczas zabiegu lekarz za pomocą specjalnej elektrody dociera w ten rewir serca, który jest powodem arytmii. Elektroda emituje ciepło lub też zimno. Te dwa czynniki odpowiedzialne są za zniszczenie tkanki oraz stworzenie niedużej blizny, która cechuje się tym, iż nie przewodzi impulsu elektrycznego. 
Badanie serca tego typu przeprowadza ten kardiolog, który posiada do tego specjalistyczny sprzęt medyczny. Do leczenia najprostszych zaburzeń rytmu serca wykorzystywane są inne badania, które zaliczamy do powszechnych zabiegów przeprowadzanych przez kardiologa. Podstawowymi badaniami, które zlecane są przez kardiologów są usg serca czy też ekg.
W przypadku, gdy te standardowe badania nie dadzą odpowiedzi, należy skorzystać z bardzo szczegółowego badania typu badanie serca z użyciem Holtera. Badanie to pozwoli na szczegółowe rejestrowanie czynności serca przez 24/h. Holter pozwala na rejestrowanie pracy serca a przez to wykrycie zaburzeń, które nie są rejestrowane przez elektrokardiogram bądź echo serca. Badanie w jakikolwiek sposób nie krzyżuje codziennego funkcjonowania. Mało tego, badanie jest zdecydowanie najbardziej wiarygodne w chwili, jeżeli wykonywane jest w trakcie normalnego dnia pacjenta.

Kardiolog Katarzyna Zabrocka-Łabaziewicz
Prywatna Praktyka Lekarska - dla Serca

ul. Kamieńskiego 225/1U
51-124 Wrocław
tel. 603049459

strona główna dlaserca.pl
Muzyka relaksacyjna
Wpływ muzyki na ciało i umysł jest niekwestionowany. Od zawsze muzyka to ta część sztuki, która porusza do głębi. Dotyka tych sfer naszej psychiki, które odpowiedzialne są za wzruszenie, odczuwanie przyjemności, miłość. Mówi się, że muzyka działa cuda. Uspokaja, rozluźnia,...
Jakie wybrać meble do kuchni?

Na rynku jest ogromna ilość różnorodnych mebli oferowanych przez zagranicznych jak i rodzimych producentów mebli. Dobór mebli zdecydowanie uzależniony jest od kilku bardzo prostych reguł.

Zróżnicowanie muzyki

Nie można ograniczać się tylko do jednego gatunku. A przynajmniej nie powinno się tego robić, jeśli zamierza się rozwijać. Zresztą trudno jest nawet pozostać fanem tylko jednego nurtu w muzyce wobec takiego jej zróżnicowania, z jakim dzisiaj się spotykamy. Oczywiście nie zawsze...