Niedziela, 01 Październik 2023 r. , Danuty, Remigiusza
Wpływ muzyki na nasze samopoczucie
9

To nie tylko miękkie brzmienia, ale także czasem mroczne i tajemnicze. Muzyka klasyczna może zmniejszyć stres i ciśnienie krwi. To jest rezultat wpływu skompilowania dźwięków o wysokiej częstotliwości z naszym ustrojem. Wiele mówi się o badaniach, które udowadniają, że te dźwięki wpływają na regenerację kory mózgu i stymulują funkcjonowanie wszystkich narządów.
Większości popularnych dziś dźwięków działa na niskiej częstotliwości. Te niskie częstotliwości współczesnej muzyki dają efekt odwrotny i czujesz się często gorzej. Muzyka klasyczna jest również bardzo korzystna dla kobiet w ciąży. Badania wykazały, że odtwarzanie muzyki nienarodzonemu jeszcze dziecku niesie wielkie korzyści dla niego. Podczas, gdy dziecko jest w łonie matki, słyszy różne dźwięki w różnych rytmach.
Mówi się, że takie dzieci później są w stanie lepiej odczuwać i zrozumieć muzykę. Lepiej i szybciej się rozwijają, a przede wszystkim posiadają inny próg wrażliwości na świat.

Muzyka klasyczna ma swoje korzenie w różnych formach, gatunkach, stylach i epokach historycznych. Te cechy dają łącznie definicję pojęcia "muzyki klasycznej".
Pomimo rozwoju popularnych, innych form muzycznych, dominacja klasycznej formy nie zmniejszyła się. W rzeczywistości, to...

Jazz może poszczycić się ogromną różnorodnością odmian, jakie wynikają najczęściej z połączenia tego gatunku z odmiennym stylem muzycznym.
Tak na przykład można rozróżnić takie podgatunki jazzu, jak: jazz fusion, jazz funk, acid jazz, bossa nova, bluegrass, nu jazz, regge, rhythm...

Pierwsza płyta jazzowa ukazała się już w 1913 roku, wydana została przez Towarzystwo Orchestra, jako produkcja pierwszej czarnoskórnej grupy muzycznej.
Kolejną grupą, która wymyślił swoje własne nagrania muzyki jazzowej jest "Original Dixieland Jazz Band". Inne zespoły poszły...